Občanské sdružení Fryyfest bylo založeno především za účelem pořádání hudebního festivalu Fryyfest, jehož první ročník se uskutečnil díky podpoře Libereckého kraje 15. srpna 2009, a to na koupališti v Novém Městě pod Smrkem, kde se od té doby tradičně každoročně pořádá.

Co Vám o nás více povědět? My, hlavní organizátoři Fryyfestu, ale i mnoho dobrovolníků, se hlásíme ke křesťanství. Proč to zde zmiňujeme? Minimálně proto, že to je čestné vůči Vám - čtenářům tohoto článku i návštěvníkům festivalu. Nejsme Ti, kteří Vás lákají na koncert a pak Vás budou mlátit Biblí po hlavě a nutit u vchodu na kolenou přednést modlitbu Otčenáš.

Víra v Krista a tvrdá muzika se totiž nevylučují. My věříme v Krista, máme rádi rock, někteří z nás i aktivně v kapelách hrají nebo hráli v minulosti a proto je pro nás přirozené takovéto akce pořádat. Čestně se k víře přiznáváme, protože některé prvky na festivalu tomu odpovídají, tak abyste nebyli příliš překvapeni:

JESUS COFFEE (pouze během sobotních koncertů): Místo odpočinku, kde dostanete kávu a čaj zdarma (presovač ale nemáme) a kde si můžete zakoupit ke kávě něco sladkého. Chcete-li, nazvěme to něco jako kaple, kde můžete poslechnout hudbu od křesťanských kapel, můžete popovídat o víře, možná i koupit speciální vydání Bible pro metalisty, obsahující křeťanskou zkušenost muzikantů jak jsou např. Nicko McBrain (Iron Maiden), Tommy Aldridge (Whitesnake), Dave Ellefson (Megadeth), Peter Baltes (Accept), Brian Welsh (Korn) a další, nebo obdržet modlitbu, pokud jste v tíživé životní situaci. Kdo chcete, přijďte, jste všichni vítáni.

KŘESŤANSKÉ KAPELY: Na festivalu Fryyfest obvykle vystupuje alespoň jedna nebo více křesťansky zaměřených kapel, jejichž texty mohou být o víře v Krista.

Naší vizí je dělat dobrý festival, dělat ho zdarma (jsme dobrovolníci, i jako organizátoři nejsme placeni a na Fryyfestu pracujeme zadarmo, bez nároku na odměnu), dělat ho pro lidi jako jste vy a možná nabídnout i něco víc než muziku. Víra je bonus, ne přítěž. I pro Fryyfest.

 

Trochu křesťanské hudby:

 

Generální partner 2017

INFO 2017

DATUM

25. - 26. (27.) srpna 2017

MÍSTO

Parkování

LINE-UP / PROGRAM ZDE

VSTUPNÉ DOBROVOLNÉ.

Facebook

Kdo je online

Právě přítomno: 51 hostů a žádný člen

Go to top